G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

G-Cans yra didžiausias apsaugos nuo potvynio projektas pasaulyje. Jo oficialus pavadinimas yra “Metropolitan Area Outer Underground Discharge Channel“, bet jis yra labiausiai žinomas kaip G-Cans Požeminė šventykla. Atraminės kolonos ir interjeras primena milžinišką šventyklą urve. Šio inžinerinio statinio tikslas yra apsaugoti Tokijo miestą nuo potvynių. Šiaurinis kraštas G-Cans ribojasi su Kasukabe miestu, įsikūrusiu Saitamos prefektūroje, 30 km į šiaurę nuo Tokijo. Toks didelis projektas buvo įgyvendintas dėl miesto užliejimo pavojaus nuo perpildytų upių, taifūnų ir lietaus laikotarpiu atsiradusio vandens pertekliaus.

Šventykla ir kiti bunkeriai yra sujungti 6,5 km ilgio ir 10,6 m skersmens tuneliu, išraustu 50 m nuo žemės paviršiaus. Kai potvynis prasideda, vanduo užpildo talpyklas vieną po kito. Galutinis vandens kelionės taškas yra jau minėta šventykla. Iš jos vanduo yra pumpuojamas į upę. Visas procesas yra stebimas ir kontroliuojamas iš kontrolės kambario.

Požeminis kanalas buvo pastatytas naudojant skydinių tunelių technologiją. Pagrindinė šios technologijos idėja yra sustiprintas kietas rėmas, kuris įspaudžiamas į minkštą žemę. Tai apsaugo nuo žemės įgriuvimo ir leidžia statyti tunelį rėmo viduje. Tokia technologija nereikalauja itin tikslaus atlikimo kaip tunelių kasimas požeminiams traukiniams. Žinoma, dirvožemis buvo iškastas iš rėmo vidaus, kad statyba galėtų būti pradėta. Tunelis ilgėja kiekvieną kartą įspaudžiant rėmą. Procesas kartojamas, kol tunelis yra visiškai pastatomas ir pasiekia savo projektinę padėtį ir matmenis.

G-Cans komplekso viduje nėra vandens per sausąjį periodą, todėl jis yra naudojamas kaip turistų atrakcija. Prie talpyklos sienos pritvirtinti laiptai leidžia patekti į tunelį, tačiau, jei esate užsienietis, atvykęs į Japoniją, ir norite jį pamatyti, turite keliauti kartu su Japoniškai kalbančiais draugais, nes visi užrašai yra vietos kalba.

Daugiau šioje kategorijoje:

  • Archipelago kino teatras ant vandens
  • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

Paskutinės naujienos:

  • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
  • Archipelago kino teatras ant vandens
  • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10
  • Turtingiausių pasaulio inžinierių Top 10
  • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

Comments are Disabled