Posts in Category: Architektūra ir inžinerija

Archipelago kino teatras ant vandens

Pasaulyje yra daug kino teatrų po atviru dangumi. Šie inžineriniai įrenginiai pasižymi romantika ir malonia bei patogia viešnage juose, tačiau jie visi nėra kažkuo unikalūs. Taigi kūrybingi protai sukūrė tokias kino teatrų platformas, kurios galėtų plaukti ramia upe ar plūduriuoti ežere. Apie vieną iš jų mes kalbėsime šiame straipsnyje.
Tokia platforma laikinai įsikūrusi Andamanų jūroje, netoli Yao Noi salos. Tai privati ​​sala Tailande. Kino teatro plaustas buvo suprojektuotas architektų biuro Ole Scheeren. Štai ką Ole Sheeren pasakoja apie pačių sukurtą projektą oficialiame tinklalapyje: "Idomi mintis buvo žiūrėti filmus ekrane, įterptame kažkur tarp akmenų, kai publika plūduriuoja virš jūros. Kažkur vidury neįtikėtinos erdvės - mariose. Kraštovaizdis žaismingai susijungė tarpusavyje, o gal tai puikus architektūros sprendimas? Galbūt. Laisvai surinkti plaustai, tarsi salelės grupei žmonių, suklijuota auditorija. Tai Archipelago kino teatras.
Archipelago kino teatras - toks oficialus šio projekto pavadinimas - suformuotos mariose šalia Yao Noi salos. Šis marių įėjimas "saugomas" dviejų uolų, kurios iškyla iš jūros dugno. Šios kalkakmenio uolienos puikiai tiko kuriant ekrano bazę. Klientai žiūri filmą nuo plaustų komplekso, įtvirtinto marių dugne. Įdomu tai, kad plūduriuojančioji platforma buvo pagaminta iš medienos, kurią vietiniai ūkininkai ir žvejai naudojo veisti omarams ir kitiems vandens gyvūnams. Rėmai buvo gaminami iš perdirbtos medienos, surišami ir apgobiami tinkleliu nuo uodų. Dauguma medžiagų buvo perdirbtos ir plaustai panaudoti pakartotinai. Šis kino teatras yra ne vien unikali atrakcija, bet ir ekologiškas bei nebrangus projektas.
Ole Scheeren dirbo kartu su "Film on the Rocks Yao Noi" fondu . Šio fondo tikslas buvo sukurti unikalų kino festivalį pavadinimu “Yao Noi filmų festivalis ant akmenų”. Renginį organizavo Chomwan Weeraworawit. Jis taip pat yra "Six Senses Yao Noi" savininkas. Tai organizacija, kuri į šį festivalį pritraukė daug žymių žmonių iš meno srities, pavyzdžiui, aktorių, dizainerių, rašytojų ir menininkų. Yra keletas kitų projektų, panašių į Archipelago kino idėją,- tai plaukiojantis kinas Londone. Jis buvo sukurtas kartu su Anglijoje įsikūrusiais "UP Projects" ir "DUGGAN Morris" architektais. Tai iš tikrųjų yra rekonstruota barža, kurioje sumontuota projekcinė įranga ir kėdės žiūrovams. Skirtumas yra tas, kad baržą iš vienos vietos į kitą galima perkelti hibridiniais elektriniais ir biokuro varikliais. Tai taip pat ekologiška. Šios unikalios idėjos žiurėti ekologišką kiną po atviru dangumi ir tuo pat metu ramiai plūduriuoti ant vandens gali paskatinti kurti vis naujas ir gamtą tausojančias platformas ne tik kino industrijoje, bet ir kitose srityse.

Paskutinės naujienos:

 • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
 • Archipelago kino teatras ant vandens
 • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10
 • Turtingiausių pasaulio inžinierių Top 10
 • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

G-Cans yra didžiausias apsaugos nuo potvynio projektas pasaulyje. Jo oficialus pavadinimas yra “Metropolitan Area Outer Underground Discharge Channel“, bet jis yra labiausiai žinomas kaip G-Cans Požeminė šventykla. Atraminės kolonos ir interjeras primena milžinišką šventyklą urve. Šio inžinerinio statinio tikslas yra apsaugoti Tokijo miestą nuo potvynių. Šiaurinis kraštas G-Cans ribojasi su Kasukabe miestu, įsikūrusiu Saitamos prefektūroje, 30 km į šiaurę nuo Tokijo. Toks didelis projektas buvo įgyvendintas dėl miesto užliejimo pavojaus nuo perpildytų upių, taifūnų ir lietaus laikotarpiu atsiradusio vandens pertekliaus.

Šventykla ir kiti bunkeriai yra sujungti 6,5 km ilgio ir 10,6 m skersmens tuneliu, išraustu 50 m nuo žemės paviršiaus. Kai potvynis prasideda, vanduo užpildo talpyklas vieną po kito. Galutinis vandens kelionės taškas yra jau minėta šventykla. Iš jos vanduo yra pumpuojamas į upę. Visas procesas yra stebimas ir kontroliuojamas iš kontrolės kambario.

Požeminis kanalas buvo pastatytas naudojant skydinių tunelių technologiją. Pagrindinė šios technologijos idėja yra sustiprintas kietas rėmas, kuris įspaudžiamas į minkštą žemę. Tai apsaugo nuo žemės įgriuvimo ir leidžia statyti tunelį rėmo viduje. Tokia technologija nereikalauja itin tikslaus atlikimo kaip tunelių kasimas požeminiams traukiniams. Žinoma, dirvožemis buvo iškastas iš rėmo vidaus, kad statyba galėtų būti pradėta. Tunelis ilgėja kiekvieną kartą įspaudžiant rėmą. Procesas kartojamas, kol tunelis yra visiškai pastatomas ir pasiekia savo projektinę padėtį ir matmenis.

G-Cans komplekso viduje nėra vandens per sausąjį periodą, todėl jis yra naudojamas kaip turistų atrakcija. Prie talpyklos sienos pritvirtinti laiptai leidžia patekti į tunelį, tačiau, jei esate užsienietis, atvykęs į Japoniją, ir norite jį pamatyti, turite keliauti kartu su Japoniškai kalbančiais draugais, nes visi užrašai yra vietos kalba.

Daugiau šioje kategorijoje:

 • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla
 • Archipelago kino teatras ant vandens

Paskutinės naujienos:

 • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
 • Archipelago kino teatras ant vandens
 • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10
 • Turtingiausių pasaulio inžinierių Top 10
 • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

Naršydami brėžinys.lt tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Sužinokite daugiau.

brėžinys.lt tinklalapyje naudojami slapukai (ang. cookies). Tai mažos rinkmenos, siunčiamos į Jūsų tinklo naršyklę ir saugomos Jūsų kompiuterio kietajame diske.

Kai pirmą kartą apsilankote mūsų tinklalapyje, slapukai perkeliami į Jūsų kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui identifikuoti. Tai įprasta naršymo tinklalapiuose praktika, kuri palengvina Jūsų naršymą jau lankytame tinklalapyje ir supaprastina prieigą prie skelbiamos informacijos. Dauguma tinklo naršyklių priima slapukus, tačiau Jūs galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymą taip, kad slapukai nebūtų priimami. Tokiu atveju kai kurios brėžinys.lt tinklalapio funkcijos gali neveikti.

Taip pat naudojant slapukus automatiškai fiksuojami tinklalapio lankomumo duomenys: informacija, kiek lankytojų apsilankė, koks yra lankytojų interneto paslaugų teikėjo serverio srities (domeno) pavadinimas, kokia informacija dažniau skaitoma ir pan. Tai padeda mums suprasti, kaip lankytojai naudojasi tinklalapiu, ir suteikia galimybę gerinti teikiamas paslaugas, supaprastinti informacijos pasiekiamumą.

Uždaryti