Posts in Category: Mokomoji medžiaga

Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai

Popieriaus lapų dyžiai ir išmatavimai.

Pateikiami A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7 bei A8 formatų lapų dydžiai ir išmatavimai.
A0 841mm X 1189mm;
A1 594mm X 841mm;
A2 420mm X 594mm;
A3 297mm X 420mm;
A4 210mm X 297mm;
A5 148mm X 210mm;
A6 105mm X 148mm;
A7 74mm X 105mm;
A8 52mm X 74mm.

Dydžius ir proporcijas galite pamatyti šiame paveiksliuke.

Paskutinės naujienos:

  • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimaiPopieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
  • Archipelago kino teatras ant vandensArchipelago kino teatras ant vandens
  • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10Didžiausių inžinerinių projektų Top 10

Kompiuterinė braižyba

Braižymas kompiuteriu naudojant automatizuotas projektavimo sistemas yra pranašesnis už tradicinį, nes dirbama patogiai atsisėdus, nereikia drožti pieštukų, lengva ištrinti klaidingai nubrėžtas linijas, pasikartojantys elementai tiesiog nukopijuojami, braižymas tikslesnis (8 skaitmenys po kablelio), naudojamasi tikraisiais matmenimis (nedidinant ir nemažinant) ir t. t.

Tačiau vien kompiuterio ir programinės įrangos nepakanka. Pirmiausia reikia išmanyti braižybos pagrindus, nes automatizuotos projektavimo sistemos nepakeičia žmogaus proto, kompiuteris pats nebraižo ir neprojektuoja, žmogus turi žinoti, ką reikia nubraižyti, ir mokėti valdyti kompiuterį.

Šiaulių universiteto ir Šiaulių kolegijos mokomoją knygą galite parsisiųsti tiesiogiai paspaudę nuorodą "Parsisiųsti knygą".
Autoriai: Jonas Roličius, Vaidutis Petronis, Audronė Ramonienė.

Paskutinės naujienos šioje kategorijoje:

  • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimaiPopieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
  • Kompiuterinė braižybaKompiuterinė braižyba
  • Brėžinių lankstymasBrėžinių lankstymas

Brėžinių lankstymas

Į segtuvą įsegami brėžiniai. Lapas lankstomas taip, kad štampas arba lentelė, esanti kiekvieno brėžinio dešiniame apatiniame kampe, būtų neuždengta. Taip lengviau rasime ir atskirsime brėžinį segtuve. Sekite lankstymo eiliškumą pagal numeraciją.rn

Paskutinės naujienos:

  • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimaiPopieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
  • Kompiuterinė braižybaKompiuterinė braižyba

Naršydami brėžinys.lt tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Sužinokite daugiau.

brėžinys.lt tinklalapyje naudojami slapukai (ang. cookies). Tai mažos rinkmenos, siunčiamos į Jūsų tinklo naršyklę ir saugomos Jūsų kompiuterio kietajame diske.

Kai pirmą kartą apsilankote mūsų tinklalapyje, slapukai perkeliami į Jūsų kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui identifikuoti. Tai įprasta naršymo tinklalapiuose praktika, kuri palengvina Jūsų naršymą jau lankytame tinklalapyje ir supaprastina prieigą prie skelbiamos informacijos. Dauguma tinklo naršyklių priima slapukus, tačiau Jūs galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymą taip, kad slapukai nebūtų priimami. Tokiu atveju kai kurios brėžinys.lt tinklalapio funkcijos gali neveikti.

Taip pat naudojant slapukus automatiškai fiksuojami tinklalapio lankomumo duomenys: informacija, kiek lankytojų apsilankė, koks yra lankytojų interneto paslaugų teikėjo serverio srities (domeno) pavadinimas, kokia informacija dažniau skaitoma ir pan. Tai padeda mums suprasti, kaip lankytojai naudojasi tinklalapiu, ir suteikia galimybę gerinti teikiamas paslaugas, supaprastinti informacijos pasiekiamumą.

Uždaryti