Didžiausių inžinerinių projektų Top 10

Nuo to laiko, kai žmogus išrado ugnį ir ratą, žmonija pasiekia vis daugiau ir vis didesnių žygdarbių inžinerijos srityje. Kas atrodė neįmanoma vakar - jau realybė šiandien ir šiandieninės idėjos jau skinasi kelią į ateitį. Šiame straipsnyje tęsiame inžinerijos pasiekimų top dešimtuką ir siūlome jums pažvelgti į žmonijos inžinerijos stebuklus.

10. Tarptautinė kosminė stotis. Tai didžiausias žmogaus inžinerinis kūrinys skriejantis aplink Žemę šiuo metu. Mokslininkų akimis, tai dižiausias šedevras. Ši stotis susideda iš gyvenamų ir mokslo modulių, išorinių santvarų ir saulės baterijų, kurios tiekia energiją. Tarptautinė kosminė stotis sujungta iš dviejų buvusių kosminių stočių - Rusijos “Mir-2” ir JAV “American Freedom” (Amerikos laisvės). TKS nuolat plečiasi pridedant naujus modulius ir ji kartais matoma net plika akimi.

scene composition: litho, frame 22

9. Trijų tarpeklių užtvanka. Tai milžiniška siena, kuri pastatyta suvaldyti Yangtze (Jangdzės) upės srovę šalia Sandouping miesto, Kinijoje. Šiuo metu ji yra didžiausia pasaulyje hidroelektrinė, kuri gamina maždaug 22 500 MW per metus. Kita šios užtvankos funkcija, tai galimybe užkirsti kelią šios upės dallies potvyniams, tačiau buvo neapskaičiuotas visas susikaupęs vandens perteklius. To pasekoje užtvanka sukėlė potvynius svarbiose archeologinėse vietose ir vietovėje, kurioje gyveno 1,3 milijono žmonių.

9.Three_gorges_dam

8. Bostono Big Dig. Oficialiai jis yra vadinamas Vidurio arterijos - Tunelio (Central Artery - Tunnel) projektu, tačiau žmonės jį geriau žino, kaip "Big Dig". Projektas turėjo keletą tikslų; svarbiausi iš jų, tai suplanuoti ir nutiesti keletą pagrindinių kelių arterijų ir tunelių. Statyba vyko 15 metų, tarp 1991 ir 2006.

8.bigdig

7. Pasaulio salos. Tai dirbtinių salų kompleksas supiltų taip, kad suformuotų pasaulio žemėlapio kopiją. Šios salos randasi 4 km nuo Dubajus, Jungtinių Arabų Emiratų pakrantėje. Kiekviena sala turi nuo 14 000 iki 42 000 kvadratinių metrų plotą. Visam salynui supilti buvo panaudota 321 000 000 kubinių metrų smėlio ir 386 mln. tonų uolienos.

7.The-World-islands-Dubai

6. Dubajus kanalas. Buvo tikimasi statybą užbaigti 2012 metais, tačiau projektas yra sustabdytas dėl finansinių sunkumų. Viso kanalo statyba kainuotų apie $ 11 mlrd. Ir dar $ 50 mlrd. būtų skirta įkurti naują miestą aplink kanalą. Pagal planus matyti, kad Dubajaus kanalas būtų tinkamas jachtoms ir mažiesiems laivams, kadangi jo plotis 150 ir gylis 6 metrai.

6.Dubai canal

5. Panamos kanalas. Tai trumpiausia atkarpa, kuri jungia Šiaurės ir Pietų Amerikas. Kanalas ženkliai sumažina kelionės laiką krovininiams laivams, nes nebereikia plaukti per visą Pietų Ameriką. Pirmeiji kasimo darbai buvo pradėti Prancūzijoje 1884 metais, bet stiprus epidemijos protrūkis ir sudėtingas projekto įgyvedinimas privertė sustoti. Jungtinės Amerikos Valstijos vėl pradėjo darbus 1904 metais ir užtruko 10 metų kol darbai buvo užbaigti.

5.Panama-Canal

4. Marmaray. Šis projektas yra jau įgyvendintas. Tai geležinkelio tunelis, kuris jungia Europos ir Azijos krantus. Ši, keturių stočių geležinkelio atkarpa, buvo oficialiai atidaryta 2013 metų spalio 29 dieną. Tąkart Turkija šventė Respublikos dienos 90-as metines.

4.marmaray

3. Niujorko metro. Tai ketvirta pagal dydį metro sistema pasaulyje. Jos ilgis 842 mylių (1355 km). Tai taip pat viena iš judriausių metro sistemų pasaulyje, kuri 2013 metais įvykdė daugiau nei 1,65 mlrd. resių. Tai vidutiniškai sudaro apie 5,4 mln. reisų darbo dienomis, apie 3,2 mln. reisų šeštadieniais, ir apie 2,5 mln. sekmadieniais.

3.ny-sub2

2. Havvada sala. Tai dirbtinė sala, kurią siūloma sukurti prie Turkijos krantų. Bet tai nebūtų tik paprasta sala, tai ateities miesto koncepcija. Saloje gales gyventi apie 300 000 gyventojų ir bus sudaryta iš 6 geodezinių kupolų.

2.havvada-island

1. Ateities miestų koncepcija. Tai ne vienas inžinerinis projektas. Daugelis mokslininkų dirba ties ateities miestų idėjomis. Projektuojama kaip tie miestai galėtų atrodyti ir iš ko turėtų būti sudaryti. Havvada sala yra viena iš šių idėjų. Kita ateities miestų idėja - dangus miestai, kurie susideda iš daugelio aukštaūgių bokštų. Jų viršūnėse būtų formuojami gyvenamieji, komerciniai, pramogų ir kiti plotai. Dar viena populiari idėja yra savarankiškai funkcionuojantis miestas viename milžiniškame pastate, tačiau tai ir daugelį kitų projektų galbūt apžvelgsime sekančiuose straipsniuose.

1.future-city

Panašūs straipsniai:

  • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10
  • Turtingiausių pasaulio inžinierių Top 10

Paskutinės naujienos:

  • Popieriaus lapų dydžiai ir išmatavimai
  • Archipelago kino teatras ant vandens
  • Didžiausių inžinerinių projektų Top 10
  • Turtingiausių pasaulio inžinierių Top 10
  • G-Cans inžinerinis statinys – požeminė šventykla

Comments are Disabled

Naršydami brėžinys.lt tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Sužinokite daugiau.

brėžinys.lt tinklalapyje naudojami slapukai (ang. cookies). Tai mažos rinkmenos, siunčiamos į Jūsų tinklo naršyklę ir saugomos Jūsų kompiuterio kietajame diske.

Kai pirmą kartą apsilankote mūsų tinklalapyje, slapukai perkeliami į Jūsų kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui identifikuoti. Tai įprasta naršymo tinklalapiuose praktika, kuri palengvina Jūsų naršymą jau lankytame tinklalapyje ir supaprastina prieigą prie skelbiamos informacijos. Dauguma tinklo naršyklių priima slapukus, tačiau Jūs galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymą taip, kad slapukai nebūtų priimami. Tokiu atveju kai kurios brėžinys.lt tinklalapio funkcijos gali neveikti.

Taip pat naudojant slapukus automatiškai fiksuojami tinklalapio lankomumo duomenys: informacija, kiek lankytojų apsilankė, koks yra lankytojų interneto paslaugų teikėjo serverio srities (domeno) pavadinimas, kokia informacija dažniau skaitoma ir pan. Tai padeda mums suprasti, kaip lankytojai naudojasi tinklalapiu, ir suteikia galimybę gerinti teikiamas paslaugas, supaprastinti informacijos pasiekiamumą.

Uždaryti